Čím pohnojit starý ořešák?

Odeslat odpověď


Ochrana proti spamu (neregistrovaný uživatel)
Smajlíci
:-)( :-xx :-n :-y :-pa :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :oops: :cry: :*( :twisted: :roll: :!: :?: :idea: -:u -:-/ /:/) I-:( :/-p :-/n :-ch :-t :-:u a:-) /n/
Přehled tématu
   

Klikněte na "Přidat soubory" a zvolte obrázek z PC. Pak nezapomeňte kliknout na "Umístit do příspěvku".

Re: Čím pohnojit starý ořešák?

Příspěvek od Ann » 31 říj 2018 13:50

Ano Vlašských ořešáků je opravdu hodně druhů, všechny vypadají jako mozek. :) Záleží na tom v jakých podmínkách ho budeš pěstovat. Nejlépe ti poradí přímo v zahradnictví, kde ho budeš kupovat.
Chtěj polokmen a papírák s velkými plody. ;)

Re: Čím pohnojit starý ořešák?

Příspěvek od Tomková Irena » 31 říj 2018 13:38

A třeba za pět let už by mohli být nějaké ořechy? Myslím když pořídím ten nový stromek. A ještě se zeptám je více druhů nebo existuje pouze jeden ořešák? Myslím vlašské ořechy co vypadají jako mozek. Protože ten na zahradě už je asi opravdu hodně starý a už dokonce začínají upadávat staré větve.

Re: Čím pohnojit starý ořešák?

Příspěvek od Ann » 31 říj 2018 13:01

Pro ořešák jsou vhodná dusíkatá hnojiva, dobré je dusíkaté vápno. Na podzim se zapravuje do země v zóně aktivních kořenů tj. za obvodem koruny.
Ale jestli je hodně starý a ořešák chceš, pořiď si na jaře mladý strom, protože bude trvat několik let, než začne rodit a nahradí ten starý.

Čím pohnojit starý ořešák?

Příspěvek od Tomková Irena » 31 říj 2018 11:17

Který už moc neplodí? Musí už být hodně starý.

Nahoru